Program rozvoje venkova

Projekt STAVEBNÍ ÚPRAVA, PŘÍSTAVBA A NÁSTAVBA DOMU Č.P. 3, 390 02 PLANÁ NAD LUŽNICÍ,
je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem je investice vedoucí k revitalizaci a adaptaci venkovského brownfieldu na malokapacitní ubytovací zařízení „Penzion Na Samotách".

Výsledkem projektu je malokapacitní ubytovací zařízení o 3 pokojích, s kapacitou 7 lůžek, s bezbariérovým přístupem přízemí objektu pro imobilní osoby, s hromadným stravovacím zařízením k podávání pokrmů, se společenskou místností a skladovacími prostory, se sníženou energetickou náročností objektu, podpořenou využíváním OZE v podobě tepelného čerpadla pro topení i ohřev vody. Rovněž jsou výsledkem projektu úpravy směřující k požárnímu zabezpečení objektu, i jeho hygienické úrovni dle aktuálně platných předpisů a celková revitalizace objektu v podobě nového a moderního vzhledu, stavebních materiálu a vybavení objektu.

Cílem projektu je diverzifikace činností podniku Zahradnictví Hálová, vedoucí k zajištění diverzifikace příjmů, podpora širšího využití rodinné zemědělské farmy „Ranč Na Samotách“ a využití venkovského brownfieldu k jeho revitalizaci, modernizaci a adaptaci na malokapacitní ubytovací zařízení „Penzion Na Samotách".

Více informací o programu naleznete zde: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_cs.htm.